Informatika : A júliusi vírustoplistát is magyar kártevő vezeti |
A júliusi vírustoplistát is magyar kártevő vezeti
2004.08.04. 11:11
Alighanem sokan szeretnék, hogy Magyarország minél népszerűbb legyen a világban, amíg azonban a legtöbb felhasználó csak úgy találkozik a magyar szóval, ha az egy vírus melléklete, elég nehéz a helyzetünk.
Alighanem sokan szeretnék, hogy Magyarország minél népszerűbb legyen a világban, amíg azonban a legtöbb felhasználó csak úgy találkozik a magyar szóval, ha az egy vírus melléklete, elég nehéz a helyzetünk.Júliusban ismét egy magyar vírus, a a Zafi-B volt volt a leggyakoribb számítógépes kártevő. A Sophos neves számítástechnikai biztonsági cég kimutatása szerint a júliusi vírusfertőzések 59,2 százalékáért a magyar kártevő volt a felelős. A lista második helyén a Netsky P változata található, míg a harmadik helyre a Netsky D szorult. Az előbbi a fertőzések 15,8, míg utóbbi a károkozások 4,5 százalékáért tehető felelőssé.
Júliusban 1157 új vírust és egyéb kártevőt regisztrált a Sophos, 2001 decembere óta az előző hónapokhoz képest ez a legmagasabb növekedés. A vállalat szerint a Zafi A és B örvendetesnek közel sem nevezhető tevékenysége azonban sajnos a nyáron nem fog véget érni. Ennek legfőbb bizonyítéka, hogy még mindig bukkannak fel olyan jelentések, amelyek arról számolnak be, hogy a Zafi-B változatai időről-időre visszatérnek és megpróbálják kijátszani a különböző vírusvédelmi megoldásokat. Gernot Hacker vírus-szakember szerint a megoldás a felhasználók kezében van, ugyanis csak ők tudják elérni, hogy a vírusirtók folyamatos frissítései által a Zafi B és annak különböző változatai egy idő után már ne jelentsenek fenyegetést a számítógépekre. Amíg azonban ez nem történik meg, mindig kell számolni nem csak a Zafi-val, de más kártevőkkel is.A Sophos jelentéséből kiderül az is, hogy a július 26-án felbukkant Mydoom M/O kártevő az alkalmazott új fertőzési technikájának köszönhetően máris kétes hírnévre tett szert. Mint ismeretes, a kártevő az internetes keresőoldalakról jutott hozzá az e-mail címekhez, majd az ezekre eljuttatott elektronikus levelek, illetve az így megfertőzött számítógépek segítségével tudott elterjedni.
|